Kas põiepõletik on nakkav? 26.01.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere,
olen 19 aastane neiu ja mul esinevad tüüplised põiepõletiku nähud. Kasutan praegu käsimüügis olevaid ravimeid ja kui iseeseisvalt terveks ei saa on plaan minna perearstile. Aga minu poissõbral tekkisid umbes nädal peale minu kaebuste tekkimist samasugused sümptomid. Kas me oleme koos külma saanud või võib olla põiepõletik nakkav (n:sugulisel teel)?
Meil kummalgi ei ole varem põiepõletikku olnud.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teil on mõisted sassis. Mitte põiepõletik ei ole nakkav, vaid sugulisel teel levivad infektsioonid, mis põhjustavad kusemishäireid ehk teie mõistes siis põiepõletikku on nakkavad. See on küll kole lugu, kui te seksuaalvahekorra ajal külmetusite.
Ülo Zirel