piss kinni 10.12.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

66a mehel,liikumispuudega on kusi viimasel ajal pidevalt kinni.Siis oleme võtnud kateedriga.Kas on mingit rohtu sellele?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ei selgu, miks on liikumispuue - kas seljaaju vigastusest ja kui kõrgelt või miski muu põhjus. Samas on vanus selline, et võimalik on ka eesnäärme haigus: healoomuline suurenemus või vähk. Seetõttu tuleks ikkagi alustada põie ja eesnäärme seisundi täpsustamisest. Oleks ju ülimalt tore kirjutada internetti rohu nimi ja hädad kaovad nagu võluvitsaga.
Ülo Zirel