Liigne vedelik 26.04.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere, soovitate siin, et ööpäevas tuleks juua vähemalt 2 liitrit vett aga mina küll ei saa üldsegi niipalju vedelikku tarbida, sest siis on õhtul jalad turses ja hommikul kotid silmade all. Ma pole üldsegi vana veel 40 a. ja mul on ka kahel korral neerukivi olnud. Mis oleks see, mis organismist liigse vedeliku välja viiks?
Lugupidamisega,

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ma ei ole kunagi rääkinud, et ööpäevas tuleb juua 2 liitrit. Ma olen öelnud ja ütlen ka edaspidi, et juua tuleb nii palju, et ööpäevane uriinikogus oleks 2 liitrit. Siis on uriin lahja ja neerukivi tekke risk oluliselt väiksem. Kui te ei kannata rohket vedelikku tarvitada, pole midagi parata. Diureetikumide e. organismist vedelikku väljutavate ravimite regulaarset kasutamist ei saaks soovitada, kui tegemist ei ole just kõrgvererõhu tõve, südamepuudulikkuse, kroonilise neeruhaiguse vms.
Ülo Zirel