põiepõletik vs ureoplasma 26.02.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
mul on diagnoositud ureoplasma (ca 2 a. tagasi), siis kui diagnoositi ei olnud mingisuguseid erilisi kaebusi. Nii mina kui partner sõime antibiootikumide kuuri, kuid peale seda ütles günekoloog, et ureoplasma ei läinud ära, aga kui vaevusi ei tekita, siis ei ole mõtet teda rohkem ravida.
Põiepõletikku ei ole kunagi varem olnud.
Paar päeva tagasi tundus, et olen saanud põiepõletikku. Käisin väga sageli WC-s, ka siis kui olin just käinud, pidevalt on selline natuke kipitav/ mõru tunne ja urineerimisel on natuke valus. Esimesel ööl kui see hakkas oli kohe palju kasu, kui jalad ja alakeha panin hästi sooja. Olen joonud leesikateed ja söönud urotsepti tablette kaks päeva, vahepeal on juba olnud tunne, et kõik on möödas, kuid siis on tagasi tulnud ebameeldiv tunne ja vajadus käia sageli tualetis.
Kuidas ma saan teada, kas tegemist on põiepõletikuga (kas see, et soojas hoidmine aitas, viitab sellele) või on ureoplasma välja löönud? Kas neid ravitakse sama ravimiga (antibiootikumiga)? Juhul kui see leesikatee ja urotsept mind nüüd ka ei aita, siis kas on mõistlikum suunduda perearsti poole ja kaevata põiepõletikku või minna naistearsti juurde?

ette tänades,
Kaire, 25

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Kaire,
et asjas selgust saada, tuleks teil ikka arsti poole pöörduda, kes analüüsid teeb. Tavainfektsioonide ja ureaplasma ravi on erinev, mistõttu peaks ikkagi täpselt teadma, millega tegu. Kui teie perearst võtab vastavaid külve, võite perearsti juurde minna.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

põiepõletik

kas põiepõletik võib olla ilma valudeta,uriini-analüüs näitas ,et on põletik aga ma ise ei tunne midagi?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
uriinianalüüsi järgi ei saa põiepõletiku diagnoosida, selleks on vaja teha uriinikülv. Põletiku üheks tunnuseks on valu.
Ülo Zirel

Loe edasi

põiepõletik

Kuidas ravitakse põiepõletikku, mille on põhjustanud E.Coli bakter?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
antibiootikumidega.
Ülo Zirel

Loe edasi

tere

äge põiepõletik, mis rohtusoovitate.tean põieteed ja urosepti

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
soovitan tsiprofloksatsiini.
Ülo Zirel

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi