eesnäärme pahaloomuline kasvaja 21.02.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Jaanuari keskel opereeriti isal Viljandis suurenenud eesnääre.Võetud proovist leiti pahaloomulised kasvajarakud.Raviarst määras isale tablettravi, täiendavaid uuringuid ei pidanud vajalikuks.Raviarst väidab, et tegemist oli mikrokolde ja juhuleiuga.Tallinnasse suunamist ei pidanud vajalikuks.Kas on Tallinnas tasulist vastuvõttu, kuhu isa võiks pöörduda ilma raviarsti saatekirjata?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kindlasti on ka uroloogi tasuline vastuvõtt kusagil Tallinnas, kuid pole asjaga täpsemalt kursis. Arvan, et leiate internetist rohkem infot. Teie isa ei peagi ju tasulisse minema. Võtku perearsti suunamiskiri ja tulgu kas või meie haigla uroloogia polikliinikusse. Registreerimine telefonil 697 1049. Kui ei taha perearstilt saatekirja võtta, peab visiidi eest ise maksma ca 150-200 krooni.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

eesnääre

Tere!
26 juunil 2009 opereeriti eesnääre.Diagnoos - eesnäärme pahaloomuline kasvaja; c T2C NX MO G2.
Kateeter eemaldatud 10-ndal päeval, kateetri eemaldamise järgselt sain vaevaliselt 2-3 ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
see ei ole tavapärane operatsioonijärgne kulg. Kui kusitis takistust pole ja anastomoos on korras peaks esmalt kahtlustama verevalumit või lümfikogumit põie kõrval, mis deformeerib põiekaela ...

Loe edasi

eesnäärme kasvaja

Sain Pärnu uroloogilt suunamiskirja Teie vastuvõtule 18.veebruariks diagnoosiga eesnäärme pahaloomuline kasvaja.Kuna olen üsna mures, siis
tahaksin teada, kas on võimalik saada Teie vastuvõtule ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
sellega ei ole nii kiire, 18.02. täiesti sobib.
Ülo Zirel

Loe edasi

tsüst

Tere!
Arst leidis mul umbes 1 cm läbimõõduga munandimanuse tsüsti, mis on täidetud vedelikuga.

Kas see tsüst võib olla pahaloomuline kasvaja? Kas tsüsti sisu peaks kuidagi uurima?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
munandimanuse tsüst reeglina ei ole pahaloomuline. Tsüsti sisu saab uurida mikroskoopiliselt, kuid reeglina puudub selleks vajadus ja seda ei tehta.
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnäärme operatsioon

MRT uuring veresoonte ümbruses bilateraalselt hulgaliselt suurenenud lümfisõlmi
kokkuvõte prostata tuumor metastaasidega vaagna piirkonnas
kas operatsioon aitab või on hiljaks jäänud

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
eesnäärme eemaldamine ei anna efekti, kuna kasvaja on lümfiteede kaudu juba organist kaugemale levinud. Sellisel juhul rakendatakse hormoonravi.
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnääre

Millal on Teie vastuvõtu ajad? Suunamine, analüüsid olemas. kahtlus - pahaloomuline kasvaja:
Teie
p.m.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
esmaspäeviti kl. 10.00-15.00, J.Sütiste 19, kab. 146. Registratuuri tel. 6171049.
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnäänme kasvaja

Tere!Olen 84a.mees. Kellel avastati aasta tagasi pahaloomuline eesnäärme kasvaja.Nüüd jääb parem puus valusaks ei saa enam kõndida.Kas see puusa valu võib olla eesnäänme kasvajast .

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
võib küll olla, sest eesnäärme pahaloomuline kasvaja annab kõige sagedamini siirdeid luudesse. Peaksite pöörduma oma raviarsti (uroloogi) vastuvõtule.
Ülo Zirel

Loe edasi

eesnäärme kasvaja

Tere.
Kas eesnäärme kasvaja võib põhjustada puusa valu.Olen 84 a.mees.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kui eesnäärme kasvaja on pahaloomuline, millest on tekkinud siirded luudesse võib küll tekitada valu. Täpsemalt saab siiski vastata vaid uroloog peale vastavate uuringute tegemist.
Ülo ...

Loe edasi

Prostata kartsinoom

Tere, kirjutab Teile murelik abikaasa. Minu 55-aastasel mehel avastati hiljuti eesnäärmes pahaloomuline kasvaja. Pissimisega pole tal kunagi probleeme olnud, mõnikord käis öösiti 2 korda tualetis. Edasistele ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
tervendav ravi on võimalik. Kirjanduse andmeil on taolises staadiumis (T1, T2)eesnäärmevähi radikaaloperatsiooni puhul 10 aasta möödudes elus 96 % patsientidest, mis on väga hea tulemus.
Loe edasi

Prostata kartsinoom

Murega unustasin ära küsida veel ühe küsimuse. Küsisin oma 55-aastase mehe kohta, kellel avastati eesnäärme pahaloomuline kasvaja G1 (PSA 10,5%, MRT uuring osutas kasvaja piirdumisele eesnäärme koega T1/2). ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere uuesti,
selle PSA numbriga on miski viltu. PSA väärtust mõõdetakse ng/ml, teil on see % -des. Ilmselt olete kirja pannud PSA vaba fraktsiooni suhtarvu.
Kirjanduse andmeil on luumetastaaside ...

Loe edasi

eesnääre

milline oleks suurenenud eesnäärme operatsiooni läbinud patsiendile prognoos edasiseks eluks ja kui kasvaja on halvaloomuline,kas ja kui vajalik on kiire vahelesekkumine operatsiooni näol?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
healoomuline eesnäärme suurenemine ja selle operatiivne ravi prognoosi elule ei mõjuta. Eesnäärmevähi korral sõltub prognoos ja ka operatsiooni vajadus kasvaja levikust ja agressiivsuse astmest.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi