Ren.multicysticus dysplasticus dex 16.12.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere Doktor!
Käsin oma lapsega teha UHD.
Ja ultraheli arst ütles,et terve neer on juba suurem kui varem.
Paberis on kirjutatud järgmised asjad: Paremal neeru asukohas näha erineva suurusega tsüstide konglomeraat. Parenhüümi pole näha, kapsel siiski olemas. Konglomeraadi pikimõõt 8 cm,tsüstid 1,5-3 cm. Vasak neer 9 cm,kompensatoorse hüpertroofia tunnustega-parenhüüm paks, suhteliselt kajarikas(14mm). Paisunähtudeta. Kusepõis sileda kontuuriga, homogeense sisaldisega.
Ultraheliuuringu järeldus: Parempoolne düsplastiline neer.

Mu laps on 1.6 aastane poiss,selline diagnoos pandi kui ma olin rase.
Arst tahab eemaldada see tsüstiline neer....,aga ma ei taha,mida te soovite selle operatsiooni kohta?
Kõik uriini analüüsid olid normis

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui tegemist on tsüstneeruga, mis ei tööta, tuleks see eemaldada. Küsimus on vaid, millal seda teha. Kui lapsel kaebusi pole ja analüüsid on normis, soovitaks oodata kuni poiss on suurem ja saab opereerida väikse traumaga laparoskoopiliselt.
Ülo Zirel