mis see on 27.02.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Perearst pani ultraheli saatelehele :diagnoos küsimärgiga vist DYCLONEPHRITIR DEX Mul valutab paremal pool, lööb valu selga ja kuni põlveni. Kuskilt roiete alt. Eriti aga selili olles Palavikku ei ole, kuna mul peaaegu mitte kunagi ei ole. Kas see võib olla neerudega seotud? Siianii mul sellist probleemi ei ole olnud . valud juba nädal aega.Tänan. Keskeas naine.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
perearst kahtlustab teil parempoolset neeruvaagnapõletikku. Tõenäoliselt on teil ikka mingi närvipõletikuga tegu - valu lööb jalga, palavikku ega urineerimishäireid pole. Kuid ultraheliuuring on ikkagi kasulik ära teha, aitab muud võimalikud hädad välja lülitada.
Edu soovides,
Ülo Zirel