Pidev pissihäda 19.10.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Minu 16-aastasel tütrel on probleem pideva pissihädaga. Tavaolukordades ei ole tualeti kasutamine küll ülemäära tihe, aga väiksemagi ärevuse korral või siis kui on teada, et mingil hetkel ei ole tualeti kasutamise võimalust (pikem bussisõit, teatrietendus), tekib väljakannatamatu pissihäda. Probleem tekkis neli-viis aastat tagasi, siis sai tehtud analüüsid ja uuringud diagnostikakeskuses, mingit kõrvalekallet ei leitud. Nüüdseks aga hakkab selline tualetist-tualetini elustiil eelkõige teda ennast väga segama ja mida rohkem see teda häirib, seda tihemini on vaja tualetti kasutada. Kas sellisele probleemile leidub lahendust?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kahjuks ei oska teid aidata. Probleem ei ole uroloogiline (analüüsid, uuringud korras), pigem psüühilist laadi. Võimalik, et psühhiaatrid oskavad sellist hirmuseisundit ravida.
Ülo Zirel