Põiepõletik? Midagi tõsisemat? 07.10.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

M21, vahekorras ole olnud. Mõnda aega tagasi avastasin peenisel peenise"ava" juurest väikesed-väikesed valged täpikesed, samamood on neid eesnahal. Valu ei tee, eritisi vms pole. Pole veel kätte võtnud ja arsti juurde läinud, siit lugesin praegu et tegu ei pruugi probleemiga olla?

Nüüd aga tekkis see probleem, et peale urineerimist tuleb mõne sekundi pärast veel väike tilk uriini. Arsti juurde pole veel jõudnud, aga nüüd on nädal olnud lausa niimoodi, et põiel oleks nagu kerge surve. St otseselt pissihäda pole, samas oleks nagu põis täis... Valu ei ole, ka urineerimisel mitte. Põiepõletik? Midagi hullemat? Suguhaigusega midagi seotud? Vahekorras pole olnud.

Lisaks on täna tekkinud köha, palavik, aga see on juba ilmselt külmetus - või võib olla seotud põiehädaga? Või vastupidi?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui olete virgo, siis suguhaigused on välistatud. Saunapingilt või -lavalt neid ei saa. Põiepõletik ei tekita köha ja vastupidi. Teie urineerimisvaevused on väga tagasihoidlikud. Arvan, et saate abi ka põie-neeru teest, mis on apteegis vabalt saadaval.
Ülo Zirel