väiksel lapsel üks neer töötab 21.08.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Möödunud sügisel väiksel tüdrukul oli väga kõrge palavik
arst arvas et on põiepõletikku , aga päris kindlaks ei saanud seda teha.

Aga siis avastati et parem neer on natuge suurem ja et vasak neer ei tööda.
Tehti ultraheli-uuring ja röntgen-uuring neerudest kontrastainega.
Kas tuleb see vasak neer eemaldada?
Mis juhtub kui jääb ?

Lugupidamisega
G.P

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
mittetöötav neer võib põhjustada vererõhu tõusu ning mõnikord ka neerupõletikku. Kui vererõhk on normaalne, pole vaja operatsiooniga kiirustada. Kui otsustate operatsiooni kasuks, on õige seda teha laparoskoopiliselt (kaameraga operatsioon narkoosis väikeste lõigete kaudu, mille puhul operatsioonijärgne valu on väike ja paranemine kiire).
Ülo Zirel