hüpospaadia 07.07.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

8 aastasel poisil on äkki üks munand ära kadunud. 6 aastasena olid mõlemad munandi kotis olemas, kuid üks oli eriti liikuv kadudes tihti üles. Nüüd ei tule teine munand enam ka punnitades munandi kotti tagasi. Kas on võimalik, et lapse kasvades on munand üles tõmbunud ja võib jäädagi sinna, või on lootust , et see tuleb ise tagasi. Kui kiire oleks operatsiooniga? kui seda vaja on.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
lapsel võiks tegemist olla üliliikuva munandiga. Ravivajaduse suhtes peaksite last näitama lastekirurgile Tallinnas või Tartus. Kui munand on püsivalt kubemekanalis võib see pikkamisi kärbuda.
parimat,
Ülo Zirel