peenise hüpospaadia 17.04.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Mu poeg sündis enneaegsena ja tal on kaasasündinud peenise hüpospaadia - lahtine eesnahk ja kuseava avaneb peenise alumisel küljel umbes peenise keskel. Hetkel on poeg 2 aastane. Millal oleks õige aeg operatsiooniks? Kes on Eestis sellel alal kõige kogenum kirurg? Kas on võimalik saada tulemust kus silmaga ei ole näha erinevust normaalsest arengust - olen mures võimalike komplekside tekke pärast. Kas selline hüpospaadia võib peale kirurgilist ravi põhjustada ka lastetust?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
suurte kogemustega lastekirurgid töötavad Tallinna Lastehaiglas ja Tartu Ülikooli Kliinikumis. Mis puutub operatsiooni tulemusse, siis alati püüeldakse maksimumi suunas. Samas ei tohi unustada, et mida keerulisem on operatsioon, seda suurem on tüsistuste risk ning vajadus kordusoperatsioonide järele. Lastetust hüpospaadia ravi ei põhjusta.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

Peenise proteesimine

Tere, mida kujutab peenise proteesimine impotentsi puhul?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Peenise sisse opereeritakse vahekorra sooritamiseks vajalikku jäikust tagavad silikoonsilindrid. Teema liiga lai, et seda küsimus-vastus vormis siin käsitleda.
Edu
Margus Punab

Loe edasi

peenise proteesimine

Seoses kasvajaga on amputeeritud 46 aastasel peenis,osaliselt lümfid (op.toimus 2 aastat tagasi).Kas on võimalik paigutada protees ???

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kui peenis on amputeeritud, pole proteesi kuhugi panna. Peenise taastamisega tegeleb Eestis dr. Olavi Vasar Taastava Kirurgia Kliinikust Tallinnas. Peale peenise rekonstrueerimist on võimalik ...

Loe edasi

Sõlm peenise naha all.

Avastasin sõrmega tuntava poole cm suuruse sõlme peenise varrel pisut peenise peast tagapool, naha all. Kas võib olla tegu mingi vähkkasvajaga? Olen 33 aastane.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
peaksite seda sõlme uroloogile või meestearstile näitama. Vaevalt küll, et see vähk on. Peenisevähk on tavaliselt haavanduv.
Ülo Zirel

Loe edasi

hüpospaadia

8 aastasel poisil on äkki üks munand ära kadunud. 6 aastasena olid mõlemad munandi kotis olemas, kuid üks oli eriti liikuv kadudes tihti üles. Nüüd ei tule teine munand enam ka punnitades munandi kotti ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
lapsel võiks tegemist olla üliliikuva munandiga. Ravivajaduse suhtes peaksite last näitama lastekirurgile Tallinnas või Tartus. Kui munand on püsivalt kubemekanalis võib see pikkamisi kärbuda.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi