kusejuhade kivid 14.03.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!Kaks aastat tagasi opereeriti parema neeru ja põievahelises kusejuhas
kivid.Op. teostati läbi peenise.Aeg-ajalt on uuesti alanud samasugused spasmid.
Tahaks seekord vältida vahetut,füüsilise vahelesegamisega eemaldamist.Kus ja
kuidas saaks kividest lahti laserkiirega ning kas on mingisugused piirangud
(kivide suurus jm.)opi teostamisel.Saatekiri?
Peeter.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Peeter,
laseri energiaga on võimalik kusekivi purustada ainult kontaktmeetodil. Selleks peaks ikkagi operatsiooni tegema "läbi peenise", kus laserkiirt juhtiv kiud viiakse vastu kusekivi. Eesti meditsiinis taolist laserit pole, kivide prustamiseks kasutatakse teistsuguseid energia liike.
Teile võiks sobida kehaväline lööklainega kivipurustus. Sellel on omad võimalused ja piirangud, millest kõik uroloogid on teadlikud. Peate minema uroloogi vastuvõtule. Nõutav on perearsti saatekiri, vastasel korral peate visiidi ja uuringute eest ise maksma.
edu,
Ülo Zirel