liikuv neer 14.01.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Ultra heliga tehti kindlaks,et minu vasak neer on liikuv.Vasakul küljel lamades ja samuti kõhuli lamades on vasak pool allpool vööd valus ja vasakul seljas esineb püsti olles valusid. Ise arvasin kogu aeg,et on kivid,kuna vasak neer on suurem,kui parem.Kas kivid põhjustavad neeru liikumist?Uroloogi jutule pääsen alles 1½ kuu pärast.Mida teha,et olukord ei halveneks?Kas lamada, istuda vaikselt,võik kõndida. Miskit tõsta vist ei tohi.?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kivid ei põhjusta neerude liigset liikuvust, vaid see on tingitud sidekoe nõrkusest. Rändneeru tõttu ei pea poolteist kuud lamama, vältida võiks vaid rasket füüsilist tööd ja sportimist.
Ülo Zirel