põiekivi 29.09.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Sooviksin teada, kuidas toimub kivi eemaldamine põiest, kas üldnarkoosiga operatiivsel teel või on mingeid muid mooduseid kivi eemaldamiseks? Kui kaua kestab (haigla)ravi?
Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
põiekivi purustatakse ja eemaldatakse tänapäeval endoskoopiliselt, s.t. kas kusiti kaudu või häbemeluu kohal ca 1 cm põie augu kaudu. Operatsiooni tehakse kas spinaalanesteesias ( seljasüst, mis teeb alakeha operatsiooni ajal tundetuks, haige on ärkvel ) või üldnarkoosis. Anesteesiameetodi valib patsient koos narkoosiarstiga. Haiglaravi kestab reeglina 2-3 päeva.
Edu,
Ülo Zirel