veri urineerimisel 28.12.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 19-aastane noormees. Umbes nädal tagasi tekkisid kaebused valuliku urineerimisega ning sellega kaasnes palavik ligi 38 kraadi. Peale seda läksin arsti juurde, tehti uriiniproov, milles ei tuvastatud midagi kahtlast peale üksikute erütrotsüütide, granulotsüütide, üleminekuepiteelide, hüaliinsilindrite ja lima. Ultrahelis oli kõik korras. Suguhaigused on välistatud. Siis valu urineerimisel lakkas umbes kolme päeva pärast.

Nüüd on aga kaebused tagasi tulnud. Valus on urineerida, pidev tuim valu suguti piirkonnas ning urineerimise lõpus eritub verd.

Kas võib kahtlustada põiekivi? Mida antud olukorras ette võtta?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
põiekivi vaevalt, pigem on tegu ikkagi kusiti või eesnäärme põletikuga. Tuleks võtta ureetrast külvid ja ka uriinikülv mikroobidele ja rakendada antibakteriaalne ravi.
Ülo Zirel