põiepõletik ja seksuaalne aktiivsus 15.08.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olles küll lugenud Teie varasemaid kommentaare põiepõletikuga seotud teemadel, pean tõdema, et oma murele vastuse saamiseks soovin Teile siiski kirjutada.
Olen 32a naine ning viimase kümne kuu jooksul korduvalt põieprobleemide küüsis vaevelnud. Sellesse ajavahemikku jääb ka muutus isikliku elu tasandil, nimelt partneri vahetus. Kuna elame erinevates Eesti paikades kohtume iga kahe nädala tagant ning võib väita, et meie seksuaalne aktiivsus ei ole just eriti madal. Peale igakordset lahkuminekut tabab mind järgmisel päeval tugev põieärritus, mis väljendub alakeha pakitsuses, sagedases urineerimisvajaduses ning sellega kaasnevas valulikkuses. Varasemas elus, oma eelmise partneriga, analoogilise probleemiga kokku puutunud ei ole. Välistan ka probleemi tekkimise võimaluse hügeenipuudulikkuse koha pealt.
Olen pöördunud nii perearsti kui günekoloogi poole ning nende poolt teostatud uuringud on kõik osutunud negatiivseteks, seega järeldangi, et minu põievaegused on põhjustatud seksuaalsest aktiivsusest. Nimetatud veendumust kinnitab veel ka asjaolu, et olles olnud poolteist kuud partnerist eemal, ei esinenud mul kordgi eelpool nimetatud häda. Peale taaskohtumist olin jälle põieprobleemide küüsis. Viimasel ajal oleme olnud ka seksuaalelus mõõdukad, kuid tulemusi pole see andnud, sest põievaegus tekib ka ainult ühest vahekorrast. Oma hädade leevendamiseks olen võtnud nii nitrofurantoini kui ja ciprinoli ning juba peale teist või kolmandat tabletti on probleem taandunud. Partner kahtlustab, et oleme seksuaalselt sobimatud. Kas selline väide ka meditsiinilises mõttes paika võib pidada, ning mida peaksin ette võtma või kuidas käituma, et vältida oma põieprobleeme?
Teie vastust ootama jäädes,
Kristiina

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seksuaalset sobimatust sellisel pinnal ei esine. Suure tõenäosusega on põhjuseks partneri alaäge sugutrakti põletik, mis seksuaalvahekorras kandub sperma kaudu üle ka teile. Esmalt saate seda varianti testida olles vahekorras preservatiiviga. Kui vaevuseid ei teki, siis on soovitav kohe partner uuringutele saata. Kui probleem püsib, kasvõi veidi nõrgemana, siis peaks tegema mõlemal vahekorrajärgsetel päevadel kompleksed mikrobioloogilised uuringud. Mehe soovitavate uuringute kohta leate täiendavat infot portaali sektsioonist Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab
meestearst

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

põiepõletik

Poole aasta jooksul on iga kuu olnud põiepõletik. Üks kord ka neeruvaagnapõletik. Nüüd ei teki konkreetset põiepõletikku, kuid ebameeldiv tunne nagu kohe hakkaks jälle põiepõletik, käib tihti. Arst võttis ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
lugege varasemaid vastuseid põiepõletiku kohta.
Ülo Zirel

Loe edasi

põiepõletik

kas põiepõletik võib olla ilma valudeta,uriini-analüüs näitas ,et on põletik aga ma ise ei tunne midagi?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
uriinianalüüsi järgi ei saa põiepõletiku diagnoosida, selleks on vaja teha uriinikülv. Põletiku üheks tunnuseks on valu.
Ülo Zirel

Loe edasi

Põiepõletik

Kas põiepõletiku puhul tuleb pöörduda uroloogi poole?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
põiepõletiku raviga saavad väga edukalt hakkama perearstid.
Ülo Zirel

Loe edasi

Põiepõletik

Tere!

Minul on selline mure, et põdesin hiljuti põiepõletikku (urineerimine oli valulik ja käisin tihti wc-s). Enam neid sümptomeid ei esine, küll aga selg valutab ja alakõht. Valu on pidev. ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere Kati,
raske öelda, kas teil oligi põiepõletik. Võib-olla hoopis mingi naistehaigus, mis võib samuti põhjustada kusemishäireid. Vt varasemaid vastuseid - "põiepõletik".
Ülo Zirel

Loe edasi

põiepõletik

Millest võib põiepõletik tekkida?

Kas on võimalik et mul on põiepõletik kui käin umbes iga 20 minuti tagant WC-s ka isegi siis kui pole vedelikku tarbinud ja mitte midagi söönud?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
palun lugege minu paljusid eelnevaid vastuseid põiepõletiku teemal.
Ülo Zirel

Loe edasi

põiepõletik

Kuidas ravitakse põiepõletikku, mille on põhjustanud E.Coli bakter?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
antibiootikumidega.
Ülo Zirel

Loe edasi

Põiepõletik!

Mul on selline mure, et kas mul võib olla põiepõletik kui käin tihti WC-s ja kui pissin siis viimased tilgad tulevad väga valusalt ja samas on selline tunne et tahax veel aga ei tule enam midagi.Nüüd ma ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
võib küll olla põiepõletik.
Ülo Zirel

Loe edasi

põiepõletik

Olen 31 aastane,kuu aega tagasi tuli põiepõletik! Sõin antibiootikume,kuid kohe neid ära jättes,tuli põletik tagasi! Ennem pole põiega probleeme olnud! Nüüd aga ei saa põletikust lahti!uriini analüüsis,leukotsüütide ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
palun lugege varasemaid vastuseid märksõnaga põiepõletik, tsüstiit. Kindlasti leiate ka endale sobiva.
edu,
Ülo Zirel

Loe edasi

tere

äge põiepõletik, mis rohtusoovitate.tean põieteed ja urosepti

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
soovitan tsiprofloksatsiini.
Ülo Zirel

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi