klebsiella 07.04.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere, olen 18 a neiu ja mul leiti hiljuti uriinist klebsiella pisik tegin läbi ravikuuri antibiootikumidega ja probleem kadus kuid kordus m6ne aja pärast ja päris hullude alakõhu valudega.uuest proovist leiti jälle see pisik ja hakkasin ravima uute antibiootikumidega.olen selle mikroobi kohta infot otsinud ja ausaltöeldes väga ehmatanud.kas te oskate öelda kui ohtlik see on?veri on mul korras aga uriinis bakterid väga positiivsed.kardan väga kuna leitud ingliskeelsel lehel lugesin et selle bakteri vohamine võib lõppeda surmaga.

ette tänades P.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
asi pole nii hull. Iga haigus võib lõppeda surmaga, kuid enamikku haigeist saab aidata enne kui asi nii tõsiseks läheb. Kui mikroobid on ainult uriinis ja mitte veres, ei ole asi ohtlik.
Kuna teil on aga korduvad uroinfektsioonid, tuleks teid süvendatult uurida. Miks ikkagi noorel inimesel peaks põletik uuesti tekkima? Kas ei olnud antibiootikumi kuur piisav või on kuseteedes mingi rike, mis hoiab baktereid kinni. Kui perearst ise uuringuid ei korralda, peaks ta suunama teid uroloogi või nefroloogi konsultatsioonile.
Häid pühi soovides,
Ülo Zirel