Neerude röntken, neeruvaje. 02.04.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Kui teha uuesti seda neerude röntkenuuringut pikali ja püsti asendis, kus veeni süstitakse kontrastainet , kas siis tingimata on vajalik eelmisel päeval söömata olla ja lahtistit võtta ja 3 l vett ära juua, nagu mul üks kord tuli teha? Ei olnud just meeldiv. Üks arst ütles nii, et seda poleks olnud vaja teha, sest ikkagi olid röntkenpildi peale jäänud mitte soovitavad gaasimullid. Arvan, et mu liikuv neer on veelgi rohkem ära vajunud, kuna mu töö on füüsiliselt küllaltki raske. Muidu töö nagu meeldiks ka. Muidugi tahaks kergemat tööd, kuid pole ju eriti valikuid. Kas pärast neerukinnitamisoperatsiooni võib jälle füüsilist tööd teha kui on vaja. Vastuse eest tänab Teid 37 a. naine.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
neerude kontrastainega röntgenuuringuks ei pea niisuguseid sado-maso mänge korraldama. Piisab, kui enne uuringut juua 2-3 klaasi vedelikku, et neerud korralikult töötaks. Näljutamine põhjustab sooles käärimisprotsesse ja gaase, mistõttu piltide kvaliteet võib olla väga halb.
Naiste luustik ja kõõlusaparaat ei ole raske füüsilise töö tegemiseks ette nähtud. Seetõttu ei tohiks ka peale operatsiooni rasket tööd teha, tõsta raskusi üle 5-8 kilo, muidu pole lõikusest kasu.
Edu soovides,
Ülo Zirel