Kas uroloogia valdkond? 22.03.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Kümmekond aastat tagasi avastati mul polutsüstilised neerud. Ajal mil see toimus tehti mulle mitmekülgseid uuringuid:ultraheli,neerufunktsioon,vere-ja uriiniproovid jne..Sel perioodil oli minu kreatiniin 150 ühiku piires ja uurea 10,0 piires. Ainukeseks raviks soovitati mulle Lespenephryl`i,mis on käsimüügiravim ja mida olen ka kõik need aastad tarvitanud. Samuti soovitati pidada valguvaest dieeti,millist nõu olen samuti püüdnud täita. Olen ka pidevalt külastanud nii nefroloogi kui ka uroloogi ja siit minu imekspandavad tähelepanekud. Nimelt kui varasematel aastatel suunati mind erialaarsti poolt ultraheli ja neerufunktsiooni uuringutele,tehti vere-ja uriiniproovid ja üldse jäi mulje,et minu haigusega tegeletakse, on viimastel aastatel piirdutud vaid vereprooviga ja niiöelda minu `välise vaatlusega`. Samas on nende aastate jooksul minu kreateniinitase tõusnud 475 ühikuni ja uurea 19,5 ühikuni. Sellised näitajad viitavad minu arvates raskele kroonilisele neerupuudulikkusele .Tunnen end tõeliselt halvasti ja kaebused ongi peamiselt sellised, et väsin kiiresti ja halb enesetunne halvab igasuguse teotahte. Kuna olen 70-aastane pensionär,saan aru, et mul ei maksa loota muule, kui vaid sellele,et mu neerud säilitaksid veel mingigi töövõime veel ehk mõneks aastaks. Samas ei mõista ma kuidagi,miks ei ole mingit ravimit või ravi, mis kuidagi aitaks pidurdada seda progresseeruvat protsessi. Kas tõesti ei ole peale dieedi ja Lespenephryl-i midagi muud? Pealegi arvas nefroloog peale minu viimast visiiti tema juurde,et need lespened ja ravimteed on vaid raha mahaviskamine ja enesepettus ning põhiliseks aitajaks on ikkagi vaid dieet. Minu haigusloost leiab vaid märke,et neeruasendusravi v e e l ei vaja. Kas tõesti ei leidu mingit ravi peale dieedi ja kuhu ma peaksin pöörduma?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
neerude polütsüstiline degeneratsioon on kaasasündinud pärilik haigus, mille ravimiseks rohtu praegusel ajal ei tunta. Neerukude asendub tasapisi tsüstidega ja tekib neerude puudulikkus, mis hilisstaadiumis vajab neeruasendusravi (peritoneaal- või hemodialüüsi, võimalusel neerusiirdamist). Teie nefroloogi soovitused on õiged. Dieediga on võimalik neerude koormust vähendada ning pidurdada kreatiniini ja uurea tõusu. Teie haigust jälgitakse ja vajadusel alustatakse neeruasendusravi.
Parimat soovides,
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

Balanopostiit

Tere, mul avastati balanopostiit. Arst, kes vaatas, ütles, et vaja haiglasse minna. Suguti eesnaha all on mingi muna(tsüst), seda vaja ära lõigata. Naha riba, mis ühendab sugutit ja eesnahka, on liiga ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ei ole ohtlik.
Kõik uroloogia osakonnad Tallinnas suudavad teid aidata.
Edu
Margus Punab

Loe edasi

Abi


Küsimus: Eesnahk

Printimine
Tervist, Ülo Zirel

Mul on mure eesnahaga. Kui tekib erektsioon ja eesnahk paljastub, siis läheb peenise ots tumepunaseks ja see on ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
ei ole.
Ülo Zirel

Loe edasi

hügieen

Kas kubemepiirkonda võib pesta teepuuõli sisaldava pesuvahendiga? Kas tema antibakteriaalne toime pole ebasoovitav? Teepuuõli võtab sealt kehapiirkonnast ära ebameeldiva lõhna.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
küsimus ei kuulu uroloogia valdkonda. Kasutage asju vastavalt nende kasutusjuhendile.
Ülo Zirel

Loe edasi

RNA- test?

Kus saab teha RNA- testi Tallinnas ja palju see maksab? Kaua tulemuste saamisega läheb aega?
Kui suur protsent on nakatuda 1 kordsest, mitte väga pika ajalisest vahekorrast hiv-i? Kirjandusest ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
küsimus ei kuulu uroloogia valdkonda.
Ülo Zirel

Loe edasi

uroloogia

Olen 46 a naine. Viimastel kuudel on väga stressirohke aeg. Öösel ärkan selle peale, et on "tilk püksi tulnud". oskate seletada millest see tuleb ja kas see on ravitav-juhitav.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
te juba ise vastasite - stressirohkus.
Ülo Zirel

Loe edasi

uroloogia

olen 30-le lähenev naisterahvas ja mul on tihti probleemid urineerimisega. nimelt see on väga valuline protsess. mitte pidevalt aga üsna tihti. koguaeg on tunne et hirmsasti tahaks tualetti, kuid kui lähen ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
tuleb teha uriinikülv ja uurida günekoloogiliste põletike, s.h. sugulisel teel levivate infektsioonide suhtes. Ka emakaspiraal võib põhjustada urineerimishäireid.
edu,
Ülo Zirel

Loe edasi

jätk

Küsimus: naha probleem

Printimine
probleem selles et suguti naha peal on väiksed kühmud ja kui neid pigistada ajab mõni neist mingit valget kraami välja et milles probleem kas see on ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
ilma nägemata on konkreetset nõu raske anda. Peaksite pöörduma uroloogi või nahaarsti poole.
Ülo Zirel

Loe edasi

uroloogia

Miks on minu uriin hommikuti pruunikas, kas see ongi normaalne. Samuti ei tule korraga kõik välja, viimased tilgad tulevad pükstesse?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
raske nõu anda, kui ei tea sugu ega vanust. Kui teil on kahtlusi, et uriinis võiks olla verd, tuleks perearsti juures teha kõigepealt uriinianalüüs. Kui esineb mingeid kõrvalekaldeid, suunab ...

Loe edasi

Uroloogia

Küsimus oleks selline, et väiksena kukkusin ja seoses sellega ei tule eesnahk maha. Kas see on mingi probleem - seksuaalelu ja hügineegia on kõik korras?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
tegemist on eesnaha kitsenemisega ja tavaliselt see on probleem. Soovitan siiski pöörduda uroloogi vastuvõtule. Ravi on kirurgiline, kuid mitte keerukas.
Parimat,
Ülo Zirel

Loe edasi

uroloogia

Tere!
Mul on probleeme oma sugutipeaga. Sinna tekkis mügarikuke.
Tahaks kellelegi seda näidata.
Küsimus: kas uroloog on selleks õige inimene? Kui on siis, kuidas ma mõne uroloogiga ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
see on uroloogiline probleem. Uroloogi vastuvõtule peab olema perearsti saatekiri. Androloogile e. meestearstile, kelle poole võib samuti pöörduda, saab otse ilma saatekirjata.
Lugupidamisega,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi