haava paranemine 24.06.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

mind opereeriti kaks nädalat tagasi neeru tõstmise eesmärgil.Haav on ilusti paranenud, aga selline kõva koht on õmbluse all.Usun et see on normaalne, kuid kas ma peaks seda kohta mudima või kaob see ise pikkamööda?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
haava täielik paranemine ja armi moodustumine võtab aega ca 8 kuud. Kui teil valu haavas ei suurene ja palavikku pole, ei ole tarvis midagi ette võtta. Vastupidisel juhul viitab see haavapõletikule ning teil tuleks pöörduda kirurgile.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel