Skrootumi lõikehaava paranemine? 17.09.12 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Testise torsiooni tagajärjel eemaldati üks munand. Lõikehaav suleti absorbeeruvate niitidega, mis sulandusid 2 ndl pärast lõikust. Kuid lõikehaav ise kinni ei kasvanud. Traumapunkti pöördumisel vaadati lõhe üle ning soovitati Granugeli ja plaasterdust. Lõikusest on nüüd möödas üle kuu aja kuid tundub, et lõikehaav ei parane.
Küsimus siis sellles, kas see on normaalne ning kui kaua võtab aega skrootumi lõikehaava paranemine?

Arst vastas:

Meestearst Kristjan Pomm

dr Meestearst Kristjan Pomm

Meestearst

Tere

Kirurgiline haav võiks olla ca kuu jooksul siiski paranenud, kuid olukorra hindamiseks ja edasiseks menetluseks oleks hea teada, kas haavast eritub veel mingit vedelikku, on haava ümbruses punetust, turset, valulikkust. Kas on esinenud palavikku ja milline on üldiselt tervislik olukord. Iseenesest on haava täieliku paranemise protsess mõõdetav tõesti kuudes. Kuid kui kuu mööduded peale operatsiooni eritub haavast vedelikku ja on punetust, valulikkust, ning haava servad ei ole koos, siis soovitan siiski uuesti nt traumapunkti pöörduda, et haav üle vaadataks.
Soovitatud geeli võite kasutada.
Heade soovidega
Kristjan Pomm