Kuidas saaks endise keha lihas toonuse tagasi 04.05.23 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Oli vaagnaluu hulgi murd.Olin 8 nädalat voodireziimil.Selle ajaga olen kaotanud 8 kg keha kaalust.Vahel ei toitunud ka kõige adekvaatsemalt.Keha on kahvatuks jäänd eriti haige poole jalg millele 8 nädalat toetuda ei võinud.Kas on võimalik see endine lihas toonud taastada.?Trenni veel teha ei või murd on liiga värske.Tegelen puusa lahti võimlemisega see jäi ka seoses sellega kinni.Mida oleks kõige mõistlikum süüa ja teha keha vormi taastamiseks?Kas on mingeid toidu lisandeid mis aitaks seda teha?

Arst vastas:

Artur Minenko

dr Artur Minenko

Toitumisterapeut

Confido tervisekeskus

Tere!
Esiteks on vaja füsioterapeudiga taastusvõimlemist, tema määrab taastusetapud, neid võib olla mitu: taastamine, lihasjõu treenimine. Nutriootiliseks toeks on tasakaalustatud dieet, kus ülekaalus on loomsed valgud, kui liikumisest ei piisa, siis kergeid loomseid valke nagu kala, piim, kanafilee, munad. Toit 4 korda päevas. Ma ei soovita täiendavaid valgukokteile, kuna pole palju liikumist, te ei põleta piisavas koguses kaloreid, seetõttu kaal võib tõusta. Võite võtta vitamiinikomplekse.
Aitäh!