Toitumine candida albicansi korral. 05.03.23 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere

Sain analüüsi vastuse candida albicans 4+.
Kuidas peaksin toituma, kui organismis on pärmseen?

Arst vastas:

Artur Minenko

dr Artur Minenko

Toitumisterapeut

Confido tervisekeskus

Tere!
Räägin teile toitumise üldpõhimõtetest, kuna ma ei tea teie kehakaalu ja täpset diagnoosi, kandidoosi on erinevat
Kõigepealt kirjutan sellest, mida te kindlasti ei tohi:
maiustused, suhkur, pagaritooted, pärmitooted, täispiim, vürtsid.
See soodustab seene kasvu ja tõstab veresuhkru taset.
Alkoholi vahel harva.
Nüüd sellest, mis sobib:
Kandidoosi ravidieedi aluseks peaksid olema piimatooted, lahja liha, teravili, värsked köögiviljad ja puuviljad. Kindlasti lisage dieeti laktobatsillide rikkad fermenteeritud piimatooted (värske jogurt, keefir). Vähesel määral võib rasvaseid piimatooteid nagu või. Munad lubatud. Kruubid, tangud - parim valik tatar ja hirss. Makaronid peavad olema kõvast jahusordist. Lihvimata riis ( metsik, must, punane, pruun)
Toodete hulka, mis tapavad seeni organismis, kuuluvad happelised (köögivilja- ja õunaäädikas, sidrunhape). Võite juua puhast vett, värsket puuviljamahlu, mitte magusaid kompotte, rohelist teed. Kohv on lubatud, kuid soovitatakse espressot ja americanot, kuna piim on selle haiguse korral piiratud. Ei mingit cappuccinot ega lattet.
Kasulikud keefir, jogurt, fermenteeritud küpsetatud piim. Naise keha mikrofloora taastamiseks kandidoosist on soovitatav kasutada hapupiimatooteid.
Kohupiima võib, ainult piim on piiratud, kuna seal on palju lakto- ja bifidobaktereid, piimasuhkur aitab kaasa seene arengule.