Näidismenüüd taimetoitlastele 01.11.22 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Kas oskate anda linki- näidismenüüle, kui olen taimetoitlane ja mul on päevas kasutada toidule 3.50€. Kuidas ennetada alatoitlust, kuidas koostada menüü, et saaksin siiski kõik vajaliku eluks kätte.

Arst vastas:

Artur Minenko

dr Artur Minenko

Toitumisterapeut

Confido tervisekeskus

Tere!
Ma ei saa anda linki kõigile dieetidele, mida ma individuaalselt koostan, ja professorid õpetasid mind mitte linkide kaudu, ma ei saa vastutada Internetis leiduva teabe õigsuse eest. Kui päeva eelarve on 3,50 €, siis on kõige parem osta esmalt toiduained ja seejärel pidada dieeti 3,50 € eest päevas, sest kohe kõike eluks vajalikku sellise summa eest ei saa, lihtsalt uurige poes hindu ja tehke valik.
Saan anda Teile proportsioonid, mis kehtivad taimetoitlastele samuti.

Proportsioonid toitumises:
25% - toores leht- ja köögiviljad vastavalt hooajale salatitena
25% - toored värsked puuviljad või kuivatatud
25% - grillitud leht ja juurviljad
10% - valgud: pähklid, kodujuust, hapendatud piimatooted
10% - süsivesikud (igat tüüpi kruubid, teraviljad ja leivatooted)
5% - rasvad (või, taimeõli)
Siiani kõige lihtsam variant:
• Riis kaunviljadega ( läätsed, oad, hernes), seesam
• Teravili kaunviljade, arahiisi, seesami ja sojaga
• Kaunviljad maisi või nisuga