Pearinglus, minestamistunne 14.07.22 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere Doktor.

Olen 34 ja 187cm pikk. 4 Aastat tagasi kaalusin 115 kg ja siis ei olnud mul ühtegi probleemi.
Alustasin oma kaalulangusteed tehes nädalas 3x1H koduseid treeninguid. Ei tõstnud midagi rasket - lihtsalt kilekotte veepudelitega jne.
Täna ma kaalun 95kg, aga nüüd on niiviisi, et iga kord, kui kõht hakkab tühjaks minema või juba on, siis hakkaks nagu pilt eest ära minema. Tekib peapööritus, tasakaaluhäired ja mingid paanikahoolaadsed sümptomid.
Suhkur ja rõhk on korras (olen lasknud täpselt selles sümptomite faasis mõõta). Siiani on aidnud see, et ei lase kõhul lihtsalt tühjaks minna, aga see eeldaks põhimõtteliselt iga 2 tunni tagant söömist ja ning see on hakanud ühtlasi mu kaalu ka taas tõstma.

Siit küsimus: kas seda pseudoprobleemi oleks kuidagi võimalik toitumisega korrigeerida või peaks pigem esmalt neuroloogi poole pöörduma?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Soovitaksin esmalt proovida siiski oma toiduvalikud üle vaadata. Jälgida, et toiduga saadaks rohkelt kiudaineid (täisteratooted, puu- ja köögiviljad, pähklid-seemned) ja iga suurem toidukord sisaldaks piisavalt valku (kohupiim, kodujuus, muna, kala, kanaliha, oalised, jmt). Nii on võimalik ühtlustada toitainete imendumist ja ehk seeläbi parandada ka tekkivat halba enesetunnet. Kui on võimalik, siis soovitaksin oma menüü üle analüüsida koos mõne toitumisspetsialistiga.
Parimatega, dr. Ehala