Pidev ebamugavustunne kõhus 20.03.21 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul esinevad juba paar kuni kolm kuud pidev ebamugavustunne kõhus. Hommikuti ärgates on kõik hästi (tähendab ööga taandub kõik), lõunast umbes hakkab puhitus ja teatav mulisemine võib-olla ka täis/tühjakõhutunne. Gaasid on väga halvalõhnalised ja tihedad/tugevad. Vahepeal esineb ka kõhulahtisust, kuid väljutamisel on kõik enamus päevadest hästi. Olen teinud läbi probiootikumide kuuri. Lisaks veel teatavaid seedimist toetavaid tilku, tablette proovinud, kuid päeva lõpuks on ebamugavustunne väga suur. Nagu mainitud siis ööga taandub. Lisaks on tulnud juurde minestamistunne, kas sellel võib seos olla mõne ainevahetus või seedehäirega? Tarbin vett tihedasti ja olen aktiivse eluviisiga noor, ka toitumine on tervislik ja mitmekülgne.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.

Kirja põhjal tundub, et olete omalt poolt teinud kõik, et kaebusi vähendada. Soovitan kaebuste püsimisel pöörduda arsti vastuvõtule, sest võimalik, et vajate diagnoosimiseks täpsustavaid uuringuid.
Parimatega, dr. Ehala