Kas ma olen ülekaaluline ? 08.07.22 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Kas ma olen ülekaaluline?
Minu pikkus 164m ja kaal on 67kg

Sooviksin väga teada

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tegu on kerge ülekaaluga. Kuna selles vanuses veel kasvatakse, siis ei tohiks aga liialt oma kaalu pärast muretseda. Pigem on mõistlik läbi mõelda kui palju on liikumist ja millised on söömisharjumused. Kui midagi vajab muutmist, siis on selleks just õige hetk.
Parimatega,
dr. Ehala