Kaal pärast sünnitust 22.03.22 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olin enne rasedust normaalkaalus: 172 cm ja 67 kg. Rasedusega tõusis kaal 14 kg ja raseduse lõpuks kaalusin 81 kg. Pärast sünnitust kadus kohe 6 kg ja siis jäi kaal seisma. Beebi on kohe kolmekuune. Imetan last, laps lisatoitu ei saa. Söön tavapäraselt nagu ka enne rasedust ja raseduse ajal. Joon vett vähemalt 3 liitrit päevas. Jalutan iga päev tempokalt 2-3 tundi. Milles võib asi olla? Mida peaksin tegema, et kaal langeks ja saaksin varasema kehakuju tagasi?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Raseduse ja imetamise ajal läbib naise keha palju hormonaalseid muutusi. Kuidas ja mil määral kellegi kaal peale sünnitust taastub, sõltub erinevatest faktoritest. Kõige esmaselt soovitaksin oma menüüd ise analüüsida. kasutades selleks mõnd äppi või ka nutridata.ee keskkonda. Kui eneseanalüüsist abi pole, tuleks nõu pidada toitumisnõustajaga.
Ennekõike andke aga oma kehale aega. Kaal sõltub ka uneajast ja -kvaliteedist ning stressist. Noored emad on siin eriti haavatavad.
Parimatega, dr. Ehala