Seedimisega probleemid 18.10.19 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on mitmeid aastaid juba seedimisega probleemid. Kõht ei ole mitte kunagi korras ja enamjaolt täiesti vesilahti, vahutav või harvemini täiesti kinni. Ja tohutud gaasid. Ja nii absoluutselt iga päev ja juba aastaid. Varem oli kunagi probleeme kõhukinnisusega, kõht oli ikka väga väga kinni ja nii mõned aastad, aga viimased 3 aastat on kõht täiesti lahti.. Ma olen harjunud juba sellega elama. Probleemid algasid kuskil 13-14 aastaselt, tänaseks olen 22-aastane.. Kuid nüüd ma juba tunnen muret, et kas see ikka on päris normaalne?
Mul on ka suur ülekaal. Olen 98 kg ja 167cm pikk.
Mu lähisugulasel avatasti hiljuti jämesoolevähk ja nüüd tunnen ka ise muret, et ehk peaksin minema kuhugi uuringutele igaksjuhuks?

Tänud juba ette vastuse eest!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.

Toodud kaebustega võiksite pöörduda uuringutele küll. Alustage perearstist, kes saab teid vajadusel suunata gastroenteroloogi vastuvõtule ning mao-sooletrakti uuringutele.
Kuna mainite ülekaalu, siis küsige selles osas nõu toitumisala spetsialistilt.
Parimatega, dr. Ehala