Kuhu kadus söögiisu? 07.10.19 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul tekkisid probleemid söömisega, varem sõin iga hommik enne kui kooli läksin sest olin näljane, nüüd ärkan hommikuti ja isu ei ole üldse kõnnin köögis nõutult ringi sest midagi ei mahu nagu sisse, ja siis joon tavaliselt ühe actimeeli ja lähen kooli. Koolis õnneks lõuna ajal tekib söögiisu ja siis söön. Aga kui koju tulen tunnen et kõht on nagu ikka kuidagi liiga täis ja ei mahu, varem olin väga näljane kui koju jõudsin sest päevad on pikad aga nüüd söögi ainult koolis ja vahepeal harva tekib söögi isu õhtul kell 9 v 10 ja siis söön ka. Lugesin et se võib olla ka stressist v depressioonist aga mu meeleolu on super ja olen väga aktiivne.. Kahjuks on kaal hakanud langema ja mul on niigi raske hoida kaalu normi piires isegi kui söön kuna mu kaal ei tõuse lihtsalt. Olen 165 cm pikk aga parimal juhul kaalun 52kg ja sealt kaal edasi ei lähe vahet ei ole palju söön, kooli arstid ütlevad et pean kaaluma 58 kg vähemalt aga mida ma saan teha et kaal tõuseks? Ja kuhu kadus minu söögiisu?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Eelkõige oleks vaja üle vaadata teie toiduvalikud, et hinnata söödud toidu toiteväärtust. Seda saate ise teha nutridata.ee programmi alusel. Vajadusel võite pöörduda ka toitumisspetsialisti vastuvõtule.
Söögiisu võib mõjutada nii stress, uni, liigne koormus või ka liigvähene füüsiline koormus. Jällegi ei saa siin ainult kirja teel vastust anda. Esmaselt soovitan teadlikult jälgida, et oleks kolm põhitoidukorda ja 1-2 vahepala.
Parimatega, dr. Ehala

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Toitumine ja ülekaalulisus

Toitumishäire

kai29.12.10 18:01kui olin 14-aastane, kadus mul söögiisu...olin väga peenike ja päevad hilinesid. Neid taheti isegi esile kutsuda, kuid õnneks enne seda hakkasid...Peale seda on mul olnud nälgimine ja ...

Kristel Ehala-Aleksejev

Vastas dr Kristel Ehala-Aleksejev

Tere.
Taolise probleemiga võite pöörduda Tartu Psühhiaatria Haigla toitumishäiretega tegelevasse üksusesse. Tallinnas saab nõu keskusest Sensus(Tõnismägi 3A). Toitumise osas võite tulla minu vastuvõtule.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi