Kaaluprobleem 17.07.17 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure oma väikse õe kohta. Ta on neljateist aastane ning kaalub 115+ kg. Ta sööb meeletus koguses toitu sisse endale , toon näite ta sööb sooja sööki suure portsjoni ning peale seda sööb veel kolm banaani veel peale. Natuke aega läheb mööda mingi ûks tund ja teeb vôileiva ning sööb veel riisivahvleid peale. Natukese aja pärast vôtab uuesti sooja sööki . Pluss siis vahepealsed salajased näksimised. Ta vôib kaks pakki hommikuhelbeid kahe tunniga ära süüa. Kûsimus selles, et kas peaks ta magu uurima et vb tal ei teki täiskôhutunnet ? Kui kûsime kas sul on probleeme vôi stressist sööd ûtleb ,et kôik on korras ja talle lihtsalt meeldib . Aga kui magu pidevalt peab toitu seedima ja puhkust ei anta kas see on ikka normaalne?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui õde sööb tõepoolest pigem palju, aga kaalu ei lisandu, tuleb pöörduda perearsti poole, kes saab teha esmased uuringud ja vajadusel saata siis juba mõne spetsialisti juurde. Haiglaslikult väike kaal võib olla seotud erinevate terviseprobleemidega (mao-sooletrakti-, ainevahetus-, neeru-, psühholoogised-, jt probleemid) ning seetõttu pole mõtet teha oletusi analüüsideta ja ilma inimest nägemata.
Parimate soovidega, dr. Ehala