Paks taimetoitlane 30.03.17 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere
Eluaeg olnud selline nö pontsakas,2007.a. hakkasin spordiga tegelema,et kaalust maha saada,ainuke vahe on,et ikkagi olen 10kg ülekaalus pikk 178 kaal 86kg alguses mängisin sulgpalli siis tennist, rattaga kuid ja aastaid 60km päevas,ujun 2km päevas kuid,suusatan 15-20km niikuidas lund on ja ikka mitte ükski kilo ei lange ja juurde ei tule.
No juurde tuli kui pikkamaad sõitsin.
Nüüd poolteist aastat olen taimetoidul ja et vaadata kas kaal langeb aga ikka ei lange.
Kuram suht nõutu olen juba,et miks madal testosterooni tase ei lase kaalu langetada?
Vahepeal oli mul füüsiline töö 10 tundi jalgadel samme päevas 20-30000 aga ei,teised vennad saledad mis siis,et samu asju sõime samadel kellaaegadel,või ma pean siis veel vähem sööma?
Hetkel söön hommukil suure kaerapudru,lõunaks tudengi einet ja õhtul tatart ubadega.
Ei ainult puhitab ja on punnis.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Üksi toitumisrežiim eraldivõetuna ei aita teil kaalust alla saada kui paika pole pandud täpne päevane energia- ja toitainete vajadus, mis lubaks siis kas kaalu hoida või vajadusel langetada. Mainite madalat testosteroonitaset. Viimane võib olla seotud kehakaaluga ning kui testosteroonitaset on mõõdetud ja see tõepoolest on alla normi soovitan tulla TÜK meestekliinikusse meestearsti nõustamisele. Samuti saate tulla paralleelselt TÜK meestekliinikusse (Tallinnas) minu vastuvõtule, kus saame tegeleda kaluprobleemiga ning selle võimaliku seosega hormonaalsete probleemidega. Meestekliinikusse pöördumiseks on vajalik perearsti saatekiri.
Parimatega, dr. Ehala