veel kord rauast 08.05.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,
olen rase ja taimetoitlane, võtan spetsiaalselt rasedatele mõeldud vitamiine, kus on ka rauda sees. kas peaks lisaks võtma veel ka eraldi rauapreparaate? ei tahaks üleannustada, sest raua üleküllus pidi sama halb olema kui selle puudus.
tänan!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Arvan, et ülemanustamine pole tõesti mõtekas, kuid püüdke jälgida siiski ka võimalusi, kust te oma toiduga võiksite rauda saada. Paluge ka oma raviarstil jälgida verepilti.
Heade soovidega, dr.Ehala