Õunaäädikas kui tervisejook 22.03.17 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Meil on abikaasaga väike erimeelsus. Tema tahab hakata tarbima õunaäädikat igapäevase tervisejoogina, kuna meie sõbranna on sellest palju internetist lugenud ja peab seda paljude haiguste ennetajaks. Mina olen skeptiline, pidades seda pigem pseudotarkuseks, mida internetist leiab palju. Otsustasin küsida nõu arstilt, Teilt.

Kuidas Te arvate, kas õunaäädika igapäevasel tarbimisel on mõtet; kas see on tervisele kasulik?

Tänan!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Õunaäädikas on olnud kasutatusel rahvameditsiinis kui põletikuleevendaja ja palavikualandaja. Väga palju leidub internetis soovitusi õunaäädika kui ainevahetuse parandaja ja kiirendaja kohta, kuid oluline teaduslik baas selle taga puudub. Kindlasti ei tasuks õunaäädikaga katsetada inimesed, kellele on probleeme maoga (ülehappeseus, refluks, jmt) või sooletraktiga. Lihtsalt niisama eksperimenteerida pole mõtet. Alati tasub mõelda, et miks ma seda teen, mis võivad olla riskid ja milline on võimalik positiivne väljund.
Parimatega,
dr. Ehala