Kiire kaalulangus 29.08.16 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
170cm
116kg
Nädala jooksul võtsin 10kg alla.
Enesetunne on üldiselt halb - väsimus, nõrkus, iiveldab, söögiisu ei ole, peavalud vasakul pea küljel, mäluprobleemid, keel valutab, kurk on punane aga mandlid paistes ei ole, suu kuivab, külm higi.
Mingeid dieete pidanud ei ole, liigun vähem kui enne.
Kas kaalulangus võib olla seotud raua- ja D-vitamiini puudusest? Või peaksin laskma perearstil teha ka muud analüüsid, mis tavalise vere- ja uriinipeooviga välja ei tule?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kaalulangust raua ja vitamiin D madala tasemega kindlasti seostada ei saa. Taolise halva enesetunde püsimisel peaksite laskma perearstil teha uuesti tervisekontrolli.
Parimatega, dr. Ehala