hommikune kõhulahtisus 19.10.15 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Viimased nädal aega on mul hommikuti kõhulahtisus, just hommikuti, päeval ega õhtul ei ole.
Olen viimased kuu aega kasutanud toitumiskava ja kaotanud 5kg.
Kas see võib olla tingitud toitumise muutumisest või kehakaalu kaotamisest?
Ette tänades.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kõhulahtisusel võib olla mitmeid põhjuseid ning dieedi muutus võib olla üks nendest. 5 kg võib olla küllalt suur kaalukadu, sõltuvalt teie algkaalust ning võib põhjustada organismis stressi. Kui kõhulahtisus ei möödu, siis soovitan nõu pidada perearstiga. Kõhulahtisust võivad põhjustada ka mõned toidulisandid. Kui juhtumisi midagi kasutate, siis uurige võimalike kõrvaltoimete suhtes.
Veenduge, et kaalulangetamiseks kasutatav toitumisrežiim pole tervistkahjustav ning et kaotate kaalu mõistlikus tempos.
Parimatega, dr. Ehala