Alakaalulisus eemaldatud vähi tagajärjel. 12.10.15 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Mul tädil diagnoositi selle aasta suvel pankrease vähk algstaadiumis. Käis operatsioonil ja kasvaja eemaldati täielikult kuid sellega seoses vähendati magu ja eemaldati sapipõis ja vist veel midagi. Praegu käime järel keemiaravis. Probleem on aga toitumises. Ta on 67 aastane ja kaalub 43 kilo. Ennem haigust kaalus ta 65 kg. Haiguse ajal tekkis see kaalulangus. Sööb omast arust küll kõike korralikult kuid kaal ei tõuse üldse. Kui ei tarvita linex fortet siis on kõht vedel. Ta ei joo piisavalt ka vett minu arust. Kas te oskate nõu anda mida teha kuhu pöörduda.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tallinnas, PERHis võtab vastu toitumisnõustaja, kes tegeleb onkoloogiliste haigetega. Kontakt: Anni Laas-üldkirurgia polikliinik.
Anni.Laas@regionaalhaigla.ee
Parimatega, dr. Ehala