Rasv rinnal 02.07.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Ma olen 14aastane poiss, ma olen 176,5 cm pikk ja kaalun hetkel 66 kg. Ma olen juba kolm kuud kaalu langetanud (alustasin 84 kg pealt). Hakksin kaalu alandama, kuna mul on väga palju rasva rinnal, võib öelda, et mul on naise rinnad,kuid rasv ei taha rinnalt üldse kaduda, kõht on eest juba peaaegu kadunud ja reitel on ka natukene rasva, aga rinnad ei taha kaduda, isegi väiksemaks ei ole jäänud. Kavatsen veel mõned kilod alla võtta kuskile 58 kg peale, küsimus on selles, et kas kui ma kaalun lõpuks 58kg on rinnad ka kadunud ja või on see tingitud mingist haigusest ehk kas rinnad on tekkinud ülekaalust või mingist haigusest?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Soovitaksin teil kaalulangetamisega mitte liialdada ja eesmärk, mille olete endale seadnud ( 58 kilo ), on teie kasvu arvesse võttes juba alakaalu piirimail. Kasvueaga seoses, eelkõige muutustega hormoonide tootmises, on noortel meestel küllalt sageli sellises vanuses rinnad pisut naistüüpi, kuid enamikel juhtudel kaob see iseenesest. Dieedipidamisest (va. juhud, kus tegu raske rasvumisega)pole siin kasu. Kui probleem on tõsiselt häiriv, siis võib nõu pidada mõne noortekabineti arstiga või pöörduda TÜK meestekliinikusse, kas Tallinnas või Tartus.
Heade soovidega, dr.Ehala