Alakaalulisus 31.03.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on probleeme kaaluga. Tegelikult tahtsin teha ettepaneku, et Tohter Olaf sellest oma saates räägiks. Kuna ülekaalulisusest räägitakse kogu aeg, aga alakaalulisus jäetakse välja, see on ju ka samamoodi haigus. Ning võiks rohkem ja täpsemaid näpunäiteid saada.
Mul on aastane laps, kes laseb vähe magada. Viimati sain korralikult magada raseduse esimesel paaril nädalal. Kaalun nüüd 51 kg ja olen 169 pikk. Kaal järjest langeb. Ma üritan rohkem oma toitumist kontrollida ja kodujuustu söön põhimõtteliselt igapäevaselt. Vahepeal võtsin ka Spectrum vitamiine.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui kaal järjest langeb, siis ilmselt on teie päevane kaloraaž ikkagi vajaminevast madalam. Mul ei ole ühtegi muud paremat soovitust kui ikkagi vana hea toidupäevik, et teha kindlaks toiduga saadav energia kogus ning võtta arvesse sedagi, mida päeva jooksul kulutate. Kasutage abiks nutridata.ee ja toitumine.ee programme. Kui vajaminevat energiakogust toiduga täis ei tule, ei saa ka kaalunumber tõusta. Ma ei saa anda siinkohal teie täpset päevast kaloraaži, kuid oletan, et ligilähedaselt võiks see olla +/- 2000 kcal/p. Kui ise jänni jääte, pidage nõu mõne spetsialistiga.
Samuti soovitan nõu pidada oma perearstiga, väistamaks mingeid terviseprobleeme, mis võivad lisaks kaalulangust soodustada.
Parimatega, dr.Ehala