D-vitamiini puudus 28.01.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Lapsele määrati nov.kuus D -pärlid kuna D-vitamiini puudus oli väga suur organismis 43, nüüd on laps võtnud neid pärleid 2 kuud iga päev 4 tükki ja peale seda kuu aega 2 tükki päevas. Nüüd käis laps uuesti verd andmas ja näit on langenud 38-ni. Milles võiks olla probleem, et jätkuvasti langeb see näit? Laps ise tunneb end hästi ja mingeid kaebusi tal ei esine. Vastust ootama jäädes, murelik ema .

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Sellel aastal on taolisi D vitamiini väärtusi inimestel palju, mis on seletatav ilmselt kehva möödunud suvega. On ju päike põhiline D vitamiini tootmise algataja meie organismis. Kuna D vitamiin peale toidulisandi võtmist tõusnud pole, siis esiteks soovitan teil pidada oma raviarstiga nõu doosi üle. Kirjast ei selgu kui suurt doosi tütar võttis, aga kindlasti võiks see olla antud juhul > 20 mkgr/p. Teiseks on oluline, et D vitamiini võetaks koos mõne põhitoidukorraga, mitte mingil juhul tühja kõhuga. Lisaks vaadake, et toidulaud sisaldaks samuti D vitamiini allikaid, millest parimad on kalaroad Kui tütar tunneb end hästi, siis suureks muretsemiseks põhjust pole. Vajadusel saab teie arst teha lisa-uuringud(kilpnäärme, kõrvalkilpnäärmete, vm)
Parimatega, dr.Ehala