Ülekaalust vabanemine 19.10.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Olen 28aastane meesterahvas, pikkus 177cm, kaal 120kg. Mõned aastat tagasi olin 100kg ringis, kuid olen palju juurde võtnud, mis teeb ka mu seljale väga palju liiga, kus löön selga vastu seina, et paika läheks selgroog, sammuti käte abil lükkan selgroo paika, käisin magnetuuringutel ja kõik oli korras, arvan et siiski ülekaal, kuna kõht üpris suur oma vanuse ja pikkuse kohta. Tahtsin küsida, kas maooperatsioon aitaks mul ülekaalust vabaneda või mida pean tegema ja kuhu pöörduma, mul juba kõrini kõhus ja kaalust.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kõigepealt tuleks selgeks teha, millest teie ülekaal tuleneb ja püüda siiski korrigeerida nii toitumis- kui liikumisharjumusi. Ilma oma eluviisi muutmata pole ka maolõikusest edukat pikaaegset tulemust loota. Maovähenduslõikuse kohta saate lugeda leheküljelt kergemaks.ee
Kutsuksin teid kaalunõustamisele TÜ meestekliinikusse Tallinnas, et aidata leida lahendusi teie probleemile. Registreeruda saate aadressil toitumine@kliinikum.ee
Heade soovidega, dr.Ehala