Mao ülihappesus 09.05.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Küsimus järgmine, kas mao ülihappesuse korral võin juua keefirit ja süüa külmutat marju-punane/mustsõstar, maasikas, mustikas, vaarikas ehk siis keefiriga tehtud smuutid? Aastaid tagasi oli mul kaksteistsõrmiksoolehaavand, mis tänaseks on paranenud, umbes aasta tagasi, kui kontrollis käisin-mõõka neelamas, öeldi, et on ülihappesus. Ei saa kurta, magu otseselt ei valuta, vahel harva annab tunda...kui tihe kontroll oleks sel puhul soovitav, kas peaksin aastas korra vähemalt käima mõõka neelamas? Suured tänud teile ette!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Keefiri-marja smuuti on igati lubatud. Kui kaebusi pole siis on iga-aastased uuringud suure tõenäosusega väheinformatiivsed. Kaebuste tekkimisel tasub aga kindlasti arstile pöörduda. Oluline on jälgida toitumise regulaarsust, seda et toit oleks vedelikurikas ja et õhtusöök oleks võimalikult kergesti seeditav.
Heade soovidega, dr.Ehala