seedehäire 28.09.14 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Toitun tervislikult ja korrapäraselt. Juba mitu kuud järjest on väljaheide vedel ja kui häda tuleb, siis pean kohe potile minema. Olen loobunud kolm nädalat piimatoitudest, kuid tulemumust ei ole. Kas on tegemist mao ülihappelisusega, mis minul sageli esineb? Medikamente ei tarbi, peale vererõhu vastase rohu.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Võimalik et mao ülihappesus mõjutab teie seedetegevust, kuid seal võib olla ka muid tegureid näiteks nö. aktiivne sapipõis ja suurem sapieritus võivad soodustada aktiivset soole tegevust. Soovitan rääkida veel kord oma perearstiga ja teha vajadusl proovid, välistamaks mõnd sooleinfektsiooni. Mainite, et peale vererõhuravimite ei võta te midagi, aga ega te ei kasuta mingeid toidulisandeid-vitamiine? Needki võivad teinekord kõhulahtisust põhjustada. Alustuseks võiksite teha paari-kolmenädalase kuuri probiootikumidega- nö. "kasulike bakteritega". valik on apteekides lai. pidage nõu apteekriga, kes leiab just teile sobiva toote. Siin lihtsalt mõned nimetused: Beneflora, Lacto-seven, Erce-Flora, jt
Hedae soovidega, dr.Ehala