Toitumine ja kaloraaž 02.06.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline küsimus, et kui palju kaloreid peaks päevas tarbima 23-aastane spordiga tegelev naine (5-6 korda nädals trenn keskmiselt 1,5 h, mille jooksul kulutatakse 580-800 kcal, vahel treening ka 2 korda päevas)? Kas 1300-1500 kcal päevas on liiga väike kaloraaž? Kas selline toitumine, mis on kestnud aastaid mõjub halvasti organismile? Ja küsimus veel selle kohta, kas Teie juurde oleks võimalik saada aega Tartusse?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teadmata teie pikkust ei saa teile täpset kaloraaži soovitada, kuid võin öelda päris kindlalt, et kirjas toodud kaloraaž on taolise treeningkoormuse juures väike ning pikemas perspektiivis võib see organismi kahjustada eelkõige juba toitainete puudujäägi tõttu.
Tartus võtan vastu küllalt harva. Järgmine kord on 18. augustil ja registreeruda saab TÜ Kliinikumi telefonil.
Heade soovidega, dr.Ehala