Keha tuksub, kõrvetised 05.05.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 16-aastane tüdruk, kaalun 55kg ja olen 166cm pikk.
Küsimus oleks selle kohta, et kas see on normaalne, et mul on näha, kuidas mu keha tuksub? Seda on näha palja keha peal ja ka läbi riiete, kui need värisevad, kuidas mul keha tuksub. Rohkem tundub see võbisemise moodi, nagu oleks südame löök aga kuidagi imelikult, nagu keha väriseb selle tõttu. See on nabast üleval pool.
Ma pole enda pikkuse kohta sugugi kõhn, kuigi vahepeal olin 50kg, ma arvan, et siis ka algas see tuksumine. Mul oli varem ärevusega probleeme ja ma arvasin, et asi võib ka selles olla.
Kas see tuksumine on normaalne?

Samuti mul ka keha vist iga päev kusagilt valutab. Suurt mure tekitas paari päeva eest valutanud kõht, valu oli vasakul pool kõhus roiete all. Kui kätega peale surusin, siis ei tundnud valu, aga kui lahti lasin oli seda kohe tunda ja samuti valutas see koht ka järgmine päev.
Mitu päeva olen tundnud, kuidas kurgus kõrvetab, nagu oleks maohape seal.
Need on vaid vähesed asjad.

Toitun üldiselt hästi, viimasel ajal söön võibolla liiga palju, varem ma ei toitunud eriti hästi.

Mind huvitab millest võivad need olla tingitud?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kõrvetustunde ja valudega soovitan teil pöörduda arsti vastuvõtule,et selgitada milles küsimus. Inimest nägemata otsuseid tema tervise kohta teha ei saa. Sama on lood selle tukslemisega.
Heade soovidega, dr.Ehala