Kehakaalu langetamine 20.04.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 15aastane tütarlaps, kel on mao vaevused, on diagnoositud gastriit.

Sooviksin nõu, kuidas maosõbralikult ja ilma piimatoodeteta ( kuna laktoosi talumatus ) kehakaalu langetada.

Minu praegune söömine on väga korrapäratu ning suhteliselt ebatervislik. Minu praegune kaal on 85 kg ja olen 170cm pikk.

Veel sooviksin teada, et mida teha, kui magu valutab, aga rohtusid ei soovi tarvitada. Kas on midagi looduslikku, mida tarvitada?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Küsides maovaevuste kohta, siis kõigepealt jätke oma toidulaualt ärs kõik magu ärritavad tooted. Coca-cola tüüpi joogid (magusad-gaasilised joogid), teravad ja hapud söögid, kartulikrõpsud, kondiitritooted, jmt. Toitumine olgu korrapärane ja võimalikult vedelikurikas, sisaldades rohkelt kergelt töödeldud (hautatud, keedetud) köögivilju. Kui maovaevused on sagedased, siis toortoiduga oleksin ma esialgu ettevaatlik. Süüa tuleks pigem väikeste portsude kaupa ja sagedamini, et seedeprotsessi hõlbustada. Toidukordade vahe ei tohiks olla üle 3-4. tunni. Kui toitumisest abi pole tuleb siiski ravikuur läbi teha, et maoärritust vähendada. Mis puudutab kaalulangust, siis eelpooltoodule lisaks soovitan teil läbi lugeda leheküljed toitumine.ee ja trimm.ee . Antud lehekülgedel toodud programmid aitavad mõista oma vajadusi ning korrastada omi toitumis-liikumisharjumusi. Hea on kui leiate endale mõne kaaslase, kes teid toetab või kellel on samalaadne probleem, et siis koos muutused ette võtta.
Heade soovidega, dr.Ehala