Toitumine õhtuti 13.04.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,

Sooviksin teada, kuidas oleks targem toimida. Olen järginud seda, et peale 7 ei söö, aga kuna käin ka trennis ning paljud soovitavad paar tundi enne ja peale treeningut mitte süüa...siis sel juhul peaksin sööma alles kell 9 ajal...

Seega sooviksingi teada, et kuidas oleks siis õigem, kas söön pigem kohe peale trenni või siis ootan kella 9-ni..eesmärgiks oleks ka natuke kaalu langetada...

Ette tänades, L.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Toitumine sõltub treeningu intensiivsusest ning kui soovite kaalu alandada, siis püüdke kulutada pisut enam energiat kui päevas tarbite. Õhtusööki ma siiski hilja peale ei jätaks, pigem pööraks tähelepanu sellele, et viimase kaloraaž ei oleks suurem kui 30 % päevasest energia vajadusest. Kaalulangetamisel võib see olla isegi pisut vähem (~25%). Näiteks, kui teie energiavajadus on 2000 kcal/päevas, siis võiks õhtusöögi kaloraaž jääda 500 - 600 kcal piirimaile Jälgige sedagi, et une ja eine vahele jääks ikkagi ligemale kolm tundi.
Heade soovidega, dr.Ehala