Kuumsuitsu räimed ja kahjulikud ained 29.11.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen viimasel ajal söönud päris palju kuumsuitsu räimi - nii Eesti kui Läti, mida pakutakse meie poodides. Söön neid ca 150gr korraga ja ca 3-4 korda nädalas.
Sooviksin küsida, et kas neis võib olla mingeid kahjulikke aineid ladestunud, mistõttu ei oleks soovitav seda nii tihti süüa. Seda enam, et plaanin rasestuda.
Küsimus ka kaneeli kohta. Kas selle liigne tarvitamine toidus (ca 1tl päevas) võiks tervisele ja rasestumisele kehvasti mõjuda?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Mistahes toiduainetega liialdamine viib üldjuhul organismile vajaminevate toitainetebalansi tasakaalust välja ning see kehtib ka teie poolt mainitud toiduainete kohta. Kui olete üldjuhul terve naine, siis vaevalt teil hetkel probleeme tekib. Mõelda võiks aga sellele, et näiteks suitsutatud toodetes võib olla kantserogeenseid aineid. Enamjaolt küll väikestes, tervisele ohututes doosides, kuid pikaaegsel antud toodetega liialdamisel võivad meie tervisele siiski kahjulikud mõjud olla.
Hedae soovidega, dr.Ehala