Kalorite lugemine. 15.08.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Olen kaalujälgimises üsna võhik. Olen 20aastane, umbes 162cm pikk ja 63kg raske neiu. Kas see on normaalne kaal? Ma kaalu langetada otseselt ei soovi, sooviks vaid mõned cm-id kaotada. Trenni ei tee aga liigun 7000-15 000 sammu päevas. Kuidas pakenditelt jälgida mida süüa ja mida mitte. Ma ei tea mida ja kui palju tarbida on normis. Sooviksin pigem oma kaalu säilitada või paar kilo kaotada.
Ette tänades. Annika.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Liigute kirja põhjal piisavalt ning kaalulangetamiseks otsest põhjust pole, kuid kui soovite kaotada mõne liigse sentimeetri tasuks nõu küsida ka treeneritelt. Toidu osas pöörake tähelepanu sellele kui palju tarbite magusat (saiad, koogid, kommid, magusad joogid, jne) ning kui suure rasvasisaldusega on piima- ja lihatooted, mida sööte. Jälgige, et sööksite iga päev puu- ja köögivilja. Teraviljatoodetest eelistage täisterajahust valmistatud tooteid. Kui soovite toitumise kohta enam teada saada võite tutvuda toitumisprogrammiga terviseinfo.ee leheküljel.
Heade soovidega, dr.Ehala